DRUHÝ ZÁJEZD DO POLSKA - DOŽÍNKY V MYSLAKOWIE

Vážení občané a přátelé obce Trotina.

Jak jste byli informováni a pozváni, v rámci česko-polského projektu "", organizoval Lázeňský mikroregion ve spolupráci s členskými obcemi dva zájezdy do Polska. První se uskutečnil 24.6. 2018 - do polské Świdnice s návštěvou největšího hrázděného kostela v Evropě

, který je zapsán na seznamu UNESCO a s přátelským posezením s dobrým jídlem a pitím na folklórním festivalu v obci Katki.

Druhý zájezd 2.9.2018 byl na polské dožínky, které se uskutečnily v obci Mysłakow. Předtím však ještě museli účastníci zájezdu vyšlapat na hrad Grodno.

Oslava obilí a. chleba byla velice zajímavá a pestrá. Od mše v kostele, přes alegorický dožinkový průvod, po krájení chleba a veselici s tancem.

Věřím, že si všichni tyto přátelské návštěvy u našich sousedů užili a odnesli si pěkné zážitky. Tímto děkuji paní starostce Pecky, paní Haně Štěrbové a Lázeňskému mikroregionu za přípravu a organizaci celé akce.

Zde odkazy na dožínky v Mysłakowie, na kterých se účastnili i "Trotiňáci".

DRUHÝ ZÁJEZD DO POLSKA - DOŽÍNKY V MYSLAKOWIE