Trotina má nový web

• Martin Stránský

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Hlavní výhody nového webu jsou:
- dostupnost ve všech zařízeních
- aktivní informování obyvatelů
- splňuje platnou legislativu
- lidem na úřadě usnadňuje práci

Trotina má nový web

Dostupnost ve všeech zařízeních

V dnešní době je standardem, že webová prezentace je dostupná nejen pro osobní počítače, ale je připravena také pro použití na tabletech nebo mobilních telefonech. Není divu, vždyť více než polovina přístupů na web je právě z přenosných zařízení.  Doba konzumování informací doma od počítače je pryč. Jestli Vás zajímají novinky z obce, nebo úřadu, sledujte je při čekání na autobus, nebo jiné činnosti, při které máte k dispozici mobilní telefon. Máme komfortní řešení, které nabízí právě nová prezentace obce.

Aktivní informování obyvatelů

Pro každého občana máme připraveny informace, které ho budou zajímat. V patičce webu zadejte váš e-mail a klikněte na odebírat. Poté si nastavte, co Vás zajímá za informace. Můžete si přihlásit odběr novinek z Obce, Úřadu, nebo volného času. Je to na Vás.

První novinky vám pošleme až ve chvíli, kdy si e-mail aktivujete ve své e-mailové stránce.

Odběr SMS

Odběr SMS zpráv je jednou z největších novinek webu. Odběr SMS zpráv si můžete přihlásit úplně stejně jako odběr e-mailů, jen po Vás budeme chtít více informací, abychom mohli zprávy posílat adresněji.

Jak Odběr přihlásit?

Přejdete až na úplný konec stránky, kde se nachází patička webu, viz. obrázek.
Do bílého pole zadejte Váš e-maila klikněte na ODEBÍRAT, poté si vyberte jaké informace Vás zajímají a po výběru si PŘIHLAŠTE ODBĚR

Splňuje platnou legislativu

Velkou bolístkou obecních webů bývá splnění legislativních nařízení. Ať už jde o certifikát, GDPR, vyhlášku 106 nebo Povinně zveřejňované informace. Nový web Obce Trotina nařízení splňuje a zastupitelé obce tak mohou s klidem usínat.

Lidem na úřadě usnadňuje práci

Zaměstnanci obce mají v rukou kompletní správu webu, takže mohou libovolně:
- změnit strukturu stránek
- spravovat aktuality, události, články, fotogalerie
- vést úřední agendu (úřední desku, formuláře, vyhlášky, výběrová řízení)
- pořádat zastupitelstva
- spravovat vyhledávání, přístupy
- informovat občany (e-mailem, sms zprávou)

Zdají se Vám nějaká data neaktuální?

Čekáme na Vaše podněty. V případě, že naleznete na webu neaktuální data, napište nám to prosím přes kontaktní formulář ve stránce Kontakty, budeme se těšit na Vaše příspěvky.

Novinky z obce a úřední desky

• Mgr. Jana Saifrtová

Vodovod Trotina<br>

Kalkulace vodného na rok 2021 (od 1.1. - 31.12.2021)

Zastupitelstvo obce Trotina na své schůzi 15.12.2020 odsouhlasilo cenu za vodné:

Pohyblivá částka: 30,- Kč/m3

Pevná částka: 250,- za přípojku

• Mgr. Jana Saifrtová
Hledá se fenka Bublina - čipovaná s obojkem

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou. V neděli 1.8. okolo 21. hodiny se nám v obci Zábřezí -Řečice ztratila fenka jménem Bublina.
Byla u nás na hlídání- majitelé jsou na dovolené. Zřejmě si u sousedů spletla auto, myslela si, že jsou to její majitelé a běžela za ním. Naposledy byla snad viděna včera ráno v Hořiněvsi. Je hodná k lidem i ostatním zvířatům, je očipovaná, očkovaná a na krku by měla mít obojek se známkou. Touto cestou bych Vás chtěla požádat, pokud se fenka ve Vaší obci objeví, zda byste nás kontaktovali emailem R.Mazakova@seznam.cz nebo telefonicky na 603 239 461. Pokud máte možnost, prosím také o informování ostatních občanů obce.
Předem děkuji za Váš čas a ochotu pomoci.
Radka Mazáková

Čtvrtek - Prodloužena uzavírka komunikace do Končin do 17 hodin

Dnes je uzavírka prodloužena do 17 hodin kvůli schnutí povrchu. Zítra bude normální provoz. Prosím jezděte dnes i v následujících dnech pomalu, aby se povrch nevytrhal.

Omezení dopravy - cesta do Končin 15.-16.7.2021

Ve čtvrtek 15.7. a v pátek 16.7. 2021 bude účelová komunikace do Končin od křižovatky v obci na konec asfaltu uzavřena v době mezi 8 - 15 hodinou z důvodu nástřiku nového povrchu vozovky. Žádáme ty, kteří potřebují v danou dobu použít komunikaci, aby si automobil přeparkovali den předem do centra obce (k úřadu, na hřiště nebo skladováku). V čase nástřiku nebude možné komunikaci použít v žádném směru. V případě nepříznivého počasí se může oprava odložit. Budete informování. Děkujeme za pochopení, starostka