Trotina má nový web

• Martin Stránský

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Hlavní výhody nového webu jsou:
- dostupnost ve všech zařízeních
- aktivní informování obyvatelů
- splňuje platnou legislativu
- lidem na úřadě usnadňuje práci

Trotina má nový web

Dostupnost ve všeech zařízeních

V dnešní době je standardem, že webová prezentace je dostupná nejen pro osobní počítače, ale je připravena také pro použití na tabletech nebo mobilních telefonech. Není divu, vždyť více než polovina přístupů na web je právě z přenosných zařízení.  Doba konzumování informací doma od počítače je pryč. Jestli Vás zajímají novinky z obce, nebo úřadu, sledujte je při čekání na autobus, nebo jiné činnosti, při které máte k dispozici mobilní telefon. Máme komfortní řešení, které nabízí právě nová prezentace obce.

Aktivní informování obyvatelů

Pro každého občana máme připraveny informace, které ho budou zajímat. V patičce webu zadejte váš e-mail a klikněte na odebírat. Poté si nastavte, co Vás zajímá za informace. Můžete si přihlásit odběr novinek z Obce, Úřadu, nebo volného času. Je to na Vás.

První novinky vám pošleme až ve chvíli, kdy si e-mail aktivujete ve své e-mailové stránce.

Odběr SMS

Odběr SMS zpráv je jednou z největších novinek webu. Odběr SMS zpráv si můžete přihlásit úplně stejně jako odběr e-mailů, jen po Vás budeme chtít více informací, abychom mohli zprávy posílat adresněji.

Jak Odběr přihlásit?

Přejdete až na úplný konec stránky, kde se nachází patička webu, viz. obrázek.
Do bílého pole zadejte Váš e-maila klikněte na ODEBÍRAT, poté si vyberte jaké informace Vás zajímají a po výběru si PŘIHLAŠTE ODBĚR

Splňuje platnou legislativu

Velkou bolístkou obecních webů bývá splnění legislativních nařízení. Ať už jde o certifikát, GDPR, vyhlášku 106 nebo Povinně zveřejňované informace. Nový web Obce Trotina nařízení splňuje a zastupitelé obce tak mohou s klidem usínat.

Lidem na úřadě usnadňuje práci

Zaměstnanci obce mají v rukou kompletní správu webu, takže mohou libovolně:
- změnit strukturu stránek
- spravovat aktuality, události, články, fotogalerie
- vést úřední agendu (úřední desku, formuláře, vyhlášky, výběrová řízení)
- pořádat zastupitelstva
- spravovat vyhledávání, přístupy
- informovat občany (e-mailem, sms zprávou)

Zdají se Vám nějaká data neaktuální?

Čekáme na Vaše podněty. V případě, že naleznete na webu neaktuální data, napište nám to prosím přes kontaktní formulář ve stránce Kontakty, budeme se těšit na Vaše příspěvky.

Novinky z obce a úřední desky

• začíná ve - končí v
  • Trotina

POZOR! 6.10.2022 ODSTÁVKA PITNÉ VODY PO CELÝ DEN

VÁŽENÍ ODBĚRATELÉ PITNÉ VODY.

JAK JSME VÁS JIŽ INFORMOVALI, DOJDE VE ČTVRTEK 6.10.2022 K ODSTÁVCE PITNÉ VODY OD 7:00 DO VEČERNÍCH HODIN. DŮVODEM JE VÝMĚNA ČERPADEL NA VODOVODU ZÁBŘEZÍ - TROTINA. PROSÍM ZÁSOBTE SE PITNOU VODOU PŘEDEM, NÁHRADA NENÍ ZAJIŠTĚNA. PO ZPROVOZNĚNÍ VODOVODU NECHTE VODU ODTÉCT, MŮŽE DOJÍT K JEJÍMU ZABARVENÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

• Obecní úřad Trotina
Posvícenské posezení na Trotině 10.9.2022

Po dvou letech se opět můžeme setkat na společném posvícenském posezení, tentokrát na Obecním úřadě. Začátek v 15 hodin

Odečet vodoměrů tento víkend

Odečet vodoměrů proběhne tento víkend. Hlavní část v neděli 3.7. Kudrov možná už v sobotu odpoledne. Prosíme zpříztupnit vodoměry. Děkujeme.

• Mgr. Jana Saifrtová

Volby do Zastupitelstva obce 23.-24. září 2022

V odkaze najdete veškeré informace k podání kandidatury do voleb Zastupitelstva obce Trotina, které se budou konat v termínu 23.-24.9.2022. Kandidaturu je potřeba podat do 19.7.2022 do 16 hodin na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

• začíná v - končí ve

Uzvírka silnic červen - září 2022

Pozor ! postupné uzavírky silnic:

1. 06.06. – 12.06.2022 silnice č. III/3008 úplná uzavírka - oprava obj. trasy
2. 13.06. – 03.07.2022 silnice č. II/325 částečná uzavírka v úseku od křiž. III/3005 po křiž. III/30011
3. 04.07. – 21.09.2022 silnice č. II/325 úplná uzavírka od křiž. III/30011 po konec Doubravice

• Mgr. Jana Saifrtová

Omezení svícení veřejného osvětlení v letních měsících

Z důvodu vysokých cen energií se Zastupitelstvo obce Trotina na svém jednání dne 30.5.2022 usneslo, že v letních měsících se nebude zapínat veřejné osvětlení. Dále se zastupitelstvo usneslo, že v ostatních měsících se bude svítit do 22 hodin. Pokud by tato skutečnost někomu činila problém, prosím zastavte se na obecním úřadě a časy můžeme upravit. Starostka