Trotina má nový web

• Martin Stránský

Nová webová stránka obce cílí na Vás, na občany. Co nového Vám přináší, jaké jsou její hlavní výhody? To se dozvíte v tomto článku.

Hlavní výhody nového webu jsou:
- dostupnost ve všech zařízeních
- aktivní informování obyvatelů
- splňuje platnou legislativu
- lidem na úřadě usnadňuje práci

Trotina má nový web

Dostupnost ve všeech zařízeních

V dnešní době je standardem, že webová prezentace je dostupná nejen pro osobní počítače, ale je připravena také pro použití na tabletech nebo mobilních telefonech. Není divu, vždyť více než polovina přístupů na web je právě z přenosných zařízení.  Doba konzumování informací doma od počítače je pryč. Jestli Vás zajímají novinky z obce, nebo úřadu, sledujte je při čekání na autobus, nebo jiné činnosti, při které máte k dispozici mobilní telefon. Máme komfortní řešení, které nabízí právě nová prezentace obce.

Aktivní informování obyvatelů

Pro každého občana máme připraveny informace, které ho budou zajímat. V patičce webu zadejte váš e-mail a klikněte na odebírat. Poté si nastavte, co Vás zajímá za informace. Můžete si přihlásit odběr novinek z Obce, Úřadu, nebo volného času. Je to na Vás.

První novinky vám pošleme až ve chvíli, kdy si e-mail aktivujete ve své e-mailové stránce.

Odběr SMS

Odběr SMS zpráv je jednou z největších novinek webu. Odběr SMS zpráv si můžete přihlásit úplně stejně jako odběr e-mailů, jen po Vás budeme chtít více informací, abychom mohli zprávy posílat adresněji.

Jak Odběr přihlásit?

Přejdete až na úplný konec stránky, kde se nachází patička webu, viz. obrázek.
Do bílého pole zadejte Váš e-maila klikněte na ODEBÍRAT, poté si vyberte jaké informace Vás zajímají a po výběru si PŘIHLAŠTE ODBĚR

Splňuje platnou legislativu

Velkou bolístkou obecních webů bývá splnění legislativních nařízení. Ať už jde o certifikát, GDPR, vyhlášku 106 nebo Povinně zveřejňované informace. Nový web Obce Trotina nařízení splňuje a zastupitelé obce tak mohou s klidem usínat.

Lidem na úřadě usnadňuje práci

Zaměstnanci obce mají v rukou kompletní správu webu, takže mohou libovolně:
- změnit strukturu stránek
- spravovat aktuality, události, články, fotogalerie
- vést úřední agendu (úřední desku, formuláře, vyhlášky, výběrová řízení)
- pořádat zastupitelstva
- spravovat vyhledávání, přístupy
- informovat občany (e-mailem, sms zprávou)

Zdají se Vám nějaká data neaktuální?

Čekáme na Vaše podněty. V případě, že naleznete na webu neaktuální data, napište nám to prosím přes kontaktní formulář ve stránce Kontakty, budeme se těšit na Vaše příspěvky.

Novinky z obce a úřední desky

• Doubravice - Zálesí

Uzavírka úseku Doubravice - Zálesí 28.3.-12.6.2022

Vážení občané,

od 28.3.2022 do 12.6.2022 bude probíhat uzavírka úseku Doubravice  - Zálesí od 28.3.2022. Linky 415 a 417 budou odkloněny přes Lipnici, v některých případech zajedou do zastávky Dvůr Králové n.L.,,žel.st. (v časech s pravidelným využitím). Pro obsluhu Zálesí budou zřízeny 4 páry spojů v pracovní dny na lince 417 v trase Dvůr Králové – Zálesí a zpět: ze Dvora Králové 6:40, 10:30, 13:55, 16:05; zpět ze Zálesí 6:50, 10:40, 14:05, 16:17.

• Mgr. Jana Saifrtová
Buďte na silnici vidět - Je čas zazářit

Buďte na silnici vidět - "Je čas zazářit"

Vážení občané, využívejte reflexních prvků, pokud jdete při zhoršené viditelnosti nebo po tmě po veřejných komunikacích. Využijte samolepky, které máme umístěné na sloupcích vjezdových značek Trotina směr Zábřezí a Trotinka. Dejte tak řidičům o sobě vědět.