Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 v České republice

Více na úřední desce: https://www.obec-trotina.cz/urad-2/uredni-deska-2

Rozhodný okamžik - půlnoc z pátku 26.3. 2021 na sobotu 27. 3. 2021. Fyzická osoba podléhající sčítání je povinna poskytnout zákonem požadované údaje. Sčítání je primárně navrženo on-line.

Kdo je fyzická osoba podléhající sčítání?

a) každá fyzická osoba, která má v rozhodný okamžik na území ČR trvalý pobyt nebo přechodný pobyt nad 90 dnů, nebo které byl na území ČR udělen azyl, doplňková ochrana nebo dočasná ochrana.

b) každá další fyzická osoba, která je na území ČR v rozhodný okamžik přítomna

c) každý dům (i neobydlený) a každý byt (i neobydlený)

Povinnost sečíst se se nevztahuje pouze na cizince, kterí jsou v ČR na dobu kratší než 90 dnů (turisté) a cizince v diplomacii.

Sčítání proveďte buď v elektronické podobě při on-line sčítání od 27. 3. 2021 - 9. 4. 2021, nebo následně při terénním došetření.

Novinky z obce a Obyvatel obce Trotina

• Mgr. Jana Saifrtová

Vodovod Trotina<br>

Kalkulace vodného na rok 2021 (od 1.1. - 31.12.2021)

Zastupitelstvo obce Trotina na své schůzi 15.12.2020 odsouhlasilo cenu za vodné:

Pohyblivá částka: 30,- Kč/m3

Pevná částka: 250,- za přípojku

• Mgr. Jana Saifrtová
Hledá se fenka Bublina - čipovaná s obojkem

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou. V neděli 1.8. okolo 21. hodiny se nám v obci Zábřezí -Řečice ztratila fenka jménem Bublina.
Byla u nás na hlídání- majitelé jsou na dovolené. Zřejmě si u sousedů spletla auto, myslela si, že jsou to její majitelé a běžela za ním. Naposledy byla snad viděna včera ráno v Hořiněvsi. Je hodná k lidem i ostatním zvířatům, je očipovaná, očkovaná a na krku by měla mít obojek se známkou. Touto cestou bych Vás chtěla požádat, pokud se fenka ve Vaší obci objeví, zda byste nás kontaktovali emailem R.Mazakova@seznam.cz nebo telefonicky na 603 239 461. Pokud máte možnost, prosím také o informování ostatních občanů obce.
Předem děkuji za Váš čas a ochotu pomoci.
Radka Mazáková

Čtvrtek - Prodloužena uzavírka komunikace do Končin do 17 hodin

Dnes je uzavírka prodloužena do 17 hodin kvůli schnutí povrchu. Zítra bude normální provoz. Prosím jezděte dnes i v následujících dnech pomalu, aby se povrch nevytrhal.

Omezení dopravy - cesta do Končin 15.-16.7.2021

Ve čtvrtek 15.7. a v pátek 16.7. 2021 bude účelová komunikace do Končin od křižovatky v obci na konec asfaltu uzavřena v době mezi 8 - 15 hodinou z důvodu nástřiku nového povrchu vozovky. Žádáme ty, kteří potřebují v danou dobu použít komunikaci, aby si automobil přeparkovali den předem do centra obce (k úřadu, na hřiště nebo skladováku). V čase nástřiku nebude možné komunikaci použít v žádném směru. V případě nepříznivého počasí se může oprava odložit. Budete informování. Děkujeme za pochopení, starostka